Зайти на сайт можна через:
Yandex Google Вконтакте Mail.ru Twitter Loginza MyOpenID OpenID WebMoney

Швидше звуку: рекордний стрибок із стратосфери пройшов успішно

15 жовтня 2012 - vintik
article101.jpg

Відомо, що його швидкість в падінні перевищила 1100 кілометрів на годину, проте офіційного підтвердження, що Баумгартнер в стрибку зумів перевищити швидкість звуку, поки немає.

Політ тривав близько десяти хвилин, з них п'ять парашутист знаходився у вільному падінні, а на висоті 1,5 кілометрів над Землею розкрив парашут.

Його гігантський наповнений гелієм стратостат піднявся в повітря зі стартової позиції з аеродрому в місті Росуелле в штаті Нью-Мексико і досяг висоти в 39 кілометрів, після чого вистрибнув із капсули.

Нинішній рекорд у цій категорії був поставлений 52 роки тому полковником американських ВПС Джо Кіттінгером, який вистрибнув з гондоли стратостата на висоті 31,3 км.

Нова спроба поставити рекорд у висотному стрибку пов'язана з величезним ризиком. Основна небезпека полягає в розрідженості атмосфери на таких висотах. Багато попередні спроби перевищити існуючий рекорд кінчалися трагічно через розгерметизацію скафандра парашутиста.

Наукові дані

Для Фелікса Баумгартнера інженери створили нову герметичну кабіну, у якій він перебуває до стрибка, а також нову модель висотного костюма, здатного витримати величезні перевантаження під час падіння.

Члени команди австрійського ентузіаста підкреслюють, що він йшов на рекорд не заради сенсації, а заради серйозного наукового результату.

Вони вважають, що успіх проекту Red Bull Stratos призведе до створення нових систем аварійної евакуації для швидкісних реактивних літаків. НАСА та ряд американських космічних компаній також з цікавістю стежать за цим проектом.

Дослідники не мають чіткого уявлення про те, що відбувається з тілом людини при подоланні звукового бар'єру, хоча відомі випадки, коли пілотам бойових літаків приходилося катапультуватися на надзвукових швидкостях.

Під час свого стрибка Фелікс Баумгартнер мав на собі кілька приладів для збору наукових даних. Зокрема, в його костюм було вбудовано автоматичний пристрій, яке повинно було привести в дію стабілізуючий мікропарашют в разі виникнення некерованого штопора.

Підйом стратостата почався в 16:30 за Гринвічем і тривав близько трьох годин. Баумгартнер знаходився в постійній радіо-і відеозв'язку з центром управління, але єдиною людиною, якій дозволено говорити з ним, був полковник Кіттінгер, який є консультантом проекту.

"Ми збираємося домогтися вашої мети і здійснення вашої мрії, Фелікс", - сказав Кіттінгер, проводжаючи ентузіаста в політ.

Похожие статьи:

НовиниНовая мода молодежи: "Вагинально-анальное опьянение"

НовиниУкраїнки найкрасивіші - це в черговий раз довела Міла Куніс

НовиниАлександр Онищенко: Арсенал нужен общественности, а не мне

НовиниНаркотик в домашних условиях придумали американские школьники

НовиниДТП біля Адміністрації

Рейтинг: 0 Голосов: 0 1033 просмотра
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

← Назад