Зайти на сайт можна через:
Yandex Google Вконтакте Mail.ru Twitter Loginza MyOpenID OpenID WebMoney

Церкви Богуслава та району

Опубликовано: 2514 днів назад (28 листопада 2012)
Рубрика: Без рубрики
Редактировалось: 1 раз — 28 листопада 2012
0
Голосов: 0
На Богуславщині чотири церкви - пам'ятки архітектури України, серед яких Троїцька церква (Богуслав), Успенська церква в с. Вільхівець. Також в Богуславі є Миколаївський чоловічий монастир, який веде почтаок своєї історії з ІІ пол. ХVI століття і багато іншого.

Троїцька Церква (м.Богуслав)

Будівництво було розпочато Олександрою Браницькою . Вона виділила 15 тисяч рублів асигнаціями, Священний Синод Російської імперії – 10 тисяч рублів, миряни Богуслава - більше 6 тисяч рублів. Будівництво було розпочато і храм зведений до вікон простояв до 1848 р.

Основні будівельні роботи були завершені в 1861 р. Храм нині діючий. Троїцька Церква зведена у 1862 році на місці старої церкви. Освячена митрополитом Арсенієм. Церква є пам'яткою архітектури національного значення.Миколаївський монастир

Свято-Миколаївський монастир – розташований на правому боці р. Росі, трохи нижче міста Богуслава. Він стоїть на горі, на березі р. Рось, оточений з усіх боків ярами.

Монастир має дуже древню історію, яка бере початок ще з ХVI ст. Значну роль у відбудові монастиря зіграв Самійло Самусь. В 1787 р. церква згоріла і на її місці в 1799 р. було побудовано кам’яну церкву. В квітні 1993 р. відкрито головний монастир київського патріархату.

Успенська церква (с.Вільховець)

Церква побудована у XVІІІ ст. дерев’яна, хрещата в плані, п’ятиверха та п’ятизрубна. Збереглась без змін. Архітектура церкви в стилі ампір.

Стиль ампір - вища точка, а одночасно і завершальний акорд зародилося в другій половині XVIII століття класицизму. Сутність цього стилю була відверто виражена вже в самій його назві: ампір - від французького «empiere», імперія.

Покровська церква (с.Бородані)

Побудована в 1800 році, в ім’я Воскресіння, в часи володіння княжни Вишневецької. Церква відреставрована, діюча. Церква є пам'яткою архітектури національного значення.

Покровська церква відрізняється стрункими пропорціями і висхідною композицією до ранніх періодів української дерев'яної архітектури, чим представляє історико-архітектурний інтерес.

Стаття з бувшого богуславського сайту boguslav.info взята з вебархіву
Вистава "Сватання на гончарівці" | Афіша: "Хто кому Рабинович" 06.02.2013
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

← Назад